E premte, 22 Janar, 2021
12 C
Tirana

Vendimi i fundit/Nga 24 dhjetori me orar të ri për baret e restorantet

Në një komunikim me mediat, ministrja Ogerta Manastirliu përcolli vendimin më të fundit të Komitetit të Ekspertëve, për një fashë të re orari që do nisë të aplikohet në datën 24 dhjetor.

Po kështu, ajo njoftoi se ky vendim prek edhe aktivitetin e bareve dhe restoranteve nga ora 20:30-06:00 nga data 24 dhjetor deri me 4 janar.

Nga data 5 janar, do rikthehet kufizimi në orën 22:00-06:00 që kemi aktualisht në fuqi. Manastirliu apeloi të shmangen udhëtimet dhe aktivitetet jo thelbësore.

“Kufizime nga ora 20 e 30 deri në 06:00, duke nisur nga data 24 dhjetor deri në 4 janar. Kufizimi i aktiviteteve të bareve dhe restoranteve fastfood dhe bareve, duke filluar nga ora 20:30 deri në 06:00 të mëngjesit”, u shpreh ministrja.

Përjashtim bëjnë emergjencat shëndetësore, apo lëvizjet për arsye pune, ku qytetarët do të pajisen me autorizim përmes portalit e-Albania.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...