Kryesore

Vendim i papritur/ Ikën Rudina Hajdari, ja kush emërohet kryetar i ri i Grupit Demokrat


               Publikuar në : 16:40 - 14/10/19 Enno

Rudina Hajdari nuk do të jetë më kryetare e Grupit Parlamentar Demokrat në Kuvend.

Këtë ndryshim e ka bërë të ditur deputeti Korab Lita, përmes një postimi në “Facebook”. Në mbledhjen e fundit, deputetit Lita i është besuar detyra e kryetarit të Grupit Parlamentar Demokrat.

Deputeti nuk heziton të falenderojë kolegët për vlerësimin dhe besimin, ndërsa shton se detyra që i është besuar si kryetar grupi është një përgjegjësi dhe aspak privilegj.

“Grupi Parlamentar Demokrat ne mbledhjen e tij te fundit, ne funksion te organizimit te brendshëm beri ndryshim ne drejtimin e grupit.

Personalisht, dua t’ju dërgoj nje falënderim kolegeve te mi te Grupit Parlamentar për vlerësimin dhe besimin qe me dhanë për te drejtuar Grupin Parlamentar Demokrat.

Detyra qe me është besuar si Kryetar i Grupit Parlamentar Demokrat unë e shoh si një përgjegjësi e aspak privilegj sidomos ne ketë situate politike e institucionale ku ndodhet vendi yne.

Nëpërmjet jush dua te siguroj koleget, dhe te gjithë qytetaret Shqiptare, qe te gjithë bashke do jemi ne lartësinë e duhur per te justifikuar besimin e dhene”, shkruan Korab Lita.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT