E mërkurë, 28 Korrik, 2021
27.5 C
Tirana

Vendim i minutës së fundit/ Shtyhet Juventus-Milan

Për shkak të situatës së vështirë të krijuar nga përhapja e koronavirusit në Itali, supersfida Juventus-Milan rrezikon të shtyhet. Takimi mes bardhezinjve dhe kuqezinjve ka gjasa të mos zhvillohet.

Drejtori i marrëdhënieve me publikun të Juventusit, Klaudio Albaneze, bëri me dije qëndrimin e klubit për mediat. Ai ka thënë se Juventusi respekton çdo vendim që merret nga ana e autoriteteve, pasi shëndeti publik mbetet me rëndësi.

“Juventusi respekton çdo vendim që merret nga autoritetet. Shëndeti publik është prioriteti kryesor për shoqërinë”, deklaroi zyrtari i klubit kampion të Italisë.

Jo vetëm kaq, qeveria po mendon që për 30 ditë të mos zhvillohet asnjë aktivitet, në mënyrë që situata të normalizohet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Gjermania pro liberalizimit të vizave për shtetasit e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur sot në takim sekretarin e Shtetit në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Miguel Berger. Presidentja Osmani ka shprehur...

Çelsi ofron 175 milion euro, Dortmund merr vendimin për Halandin

Erling Haaland është në qendër të merkatos. Për lojtarin norvegjez interesohen Chelsea dhe Juventus, ndërsa Real Madrid duket se është tërhequr nga gara. Kampionët e...

Raporti OSBE/ODIHR si shoshë për humbjen e opozitës

Nga Alfred Peza Raporti përfundimtar i misionit të vëzhguesve ndërkombëtare të OSBE/ ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, po përdoret si flakë kashte...

Rama me Zaevin e Vuçiçin në Shkup/ Kurti refuzon ftesën: Nuk ka miratimin tonë

Zyra e qeverisë së Kosovës, ka konfirmuar se Kryeministri Albin Kurti nuk do të jetë nesër i pranishëm në Samitin e Shkupit, ku do...

Gjetja e personave të zhdukur në komunizëm/ VOA: E vështirë pas 30 vitesh

Nga Pëllumb Sulo (VOA) Familjarë të viktimave dhe të zhdukurve në komunizëm për shkak të bindjeve politike u takuan të mërkuren në Shkodër me përfaqësuesin...