E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Vendi s’po gjen qetësi/ Breshëri arme në Elbasan

Duket se vendi ynë nuk po gjen qetësi nga ngjarjet e rënda. Ndërsa fokusi është tek ekzekutimi i një të riu nga ana e policisë, vëmendja tashmë zhvendoset në Elbasan ku janë dëgjuar krisma arme.

Të shtënat me armë zjarri janë dëgjuar pak më parë, në Elbasan. Siç mëson ‘abcnews.al’, të shtënat nga një armë e dyshuar si kallashnikov kanë ndodhur në aksin Elbasan-Mengël.

Ende nuk ka të dhëna se cili ka qenë objektivi i të shtënave, e po kështu policia nuk ka reaguar me një njoftim zyrtar.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...