Vëllai i Ramush Haradinajt lirohet nga policia austriake

Daut Haradinaj i cili është deputet i AAK-së, është ndaluar përkohësisht nga autoritetet e Austrisë. Vëllai i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, është ndaluar në Vjenë nga policia austriake, në bazë të një fletarresti të lëshuar nga Serbia. Sipas KosovaPress, situata me deputetin kosovar është sqaruar nga autoritetet vendase, dhe më pas është lënë i … Vazhdoni me leximin e Vëllai i Ramush Haradinajt lirohet nga policia austriake