E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Veliu, Vocaj dhe Agaçi, mbledhje urgjente me ministrin Çuçi. Çfarë po ndodh?

Pak më herët, kryeministri Rama njoftoi me anë të rrjeteve sociale se prej orëve të para të mëngjesit është intensifikuar puna për shuarjen e zjarreve, në vatrat aktive të mbetura në të gjithë territorin e vendit. Në mbështetje të forcave tona operacionale është edhe një helikopter me kapacitet të madh ujëhedhës, i ardhur nga Holanda.

Situata e zjarreve në vendin tonë mbetet ende problematike në shuarjen e flakëve, që janë shtrirë nga veriu në jug.

Ardi Veliu, Tonin Vocaj dhe Engjëll Agaçi po zhvillojnë një takim në Ministrinë e Brendshme me ministrin Bledi Çuçi. Takimi mendohet se ka në fokus kontrollin e territorit dhe për hetimin e zjarrvënësve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...