E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Veliaj plotëson dëshirën e babait të Klodianit

Rruga ku u ekzekutua 25-vjeçari Klodian Rasha, do të mbajë emrin e tij. Lajmin e ka përcjellë kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili tha se kërkesa është bërë nga babai i tij, Qazim Rasha.

Gjatë vizitës në një shtëpi të rindërtuar në Kashar, Veliaj zbuloi disa detaje nga vizita e tij në shtëpinë e të ndjerit.

Kryebashkiaku Veliaj tha se kërkesën do ta kalojnë javës tjetër në Këshillin Bashkiak. “Isha për vizitë aty, kanë kërkuar që ti vënë asaj rrugicës emrin e djalit të tyre.

Do ta kalojmë javës tjetër në Këshillin Bashkiak. I ati tha; dua të kaloj këtu dhe të paktën kur të shikoj tabelën, të më duket sikur e takoj përditë”, tha Veliaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...