E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

Veliaj: Më mirë të shkërmoqet LSI-ja se sa të digjet Shqipëria

Kryebashkiaku i Tiranës dhe drejtuesi politik i PS për qarkun, Erioon Veliaj ka komentuar trazirat e fundit, ku ditën e djeshme në Elbasan mbeti një person i vrarë, dhe 4 të tjerë u plagosën.

Në një lidhje për ”News 24”, Veliaj u shpreh se vota është më e fuqishme se plumbat dhe i bëri thirrje të gjithë qytetarëve që të votojnë Partinë Socialiste.

Ndër të tjera, ai tha se është më mirë që të shkërmoqet Lëvizja Socialiste për Integrim, se sa të digjet Shqipëria.

Erion Veliaj: “Vota është më e fuqishme se plumbat. Të gjithë qytetarët që në vend të patllakes kanë votën, duhet të jetë era Evropë në Tiranë për të votuar PS. Sepse ne jemi më të mirët në vend. Sali Berisha këtë vit mbush moshën e Enver Hoxhës. Për të gjitha këto arsye më mirë të shkërmoqet LSI se të digjet Shqipëria, ti japim një dorë Edit, që ai të zhvillojë Tiranën tonë.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...

Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga: Artur Zheji Vetëm pak kohë më parë nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë...

“Zëri i Amerikës” shkruan për rigjykimin e Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...