E enjte, 21 Janar, 2021
5 C
Tirana

“Vejusha e zezë” dënohet me vdekje, vriste të dashurit e pasur

Dënohet me vdekje ish-milionerja japoneze e njohur me pseudonimin “Vejusha e zezë”. Vdekjet e parakohshme e partnerëve të saj dhe bashkëshortit i dhanë asaj pseudonimin e “Vejusha e zezë”.

Cisak Kakehi, 70 vjeçe, u dënua më varje nga gjykata në rrethin e Kiotos për vrasjen e tre njerëzve mes të cilëve edhe burrin e saj, si dhe për tentim vrasjen e një njeriu të katërt. Prokuroria ka deklaruar se ajo ka përdorur cianide për të helmuar të dashurit e saj.

Kakehi fillimisht kishte refuzuar të dëshmojë në gjykatë, kur nisi gjykimi në qershor, por më vonë ajo tronditi gjykatën kur  pranoi se kishte vrarë bashkëshortin e saj më 2013.

Ajo është thënë të ketë qenë me një numër të madh të burrave, të cilët ishin kryesisht të vjetër ose të sëmurë, dhe me disa prej tyre kishte hyrë në kontakt përmes faqeve për njohje ku ajo ka kërkuar burra të pasur pa fëmijë, transmeton bota.al.

Prokuroria tha se burrat kishin vdekur në duart e saj, pak pasi i kishin dhënë asaj një mandat të sigurimit të jetës që më vonë u shndërrua në miliona dollarë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...