Politikë

Vasili nuk i ndahet Ardian Dvoranit: Të gjithë po përpiqen ta shfajësojnë


               Publikuar në : 15:12 - 18/11/19 B H

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, shprehet se përgjegjësia kryesore për mashtrimet dhe vendimet e KED, bien mbi kreun e këtij institucioni, Ardian Dvorani.

Përmes një postimi në Facebook, Vasili thotë se të gjithë po përpiqen të shfajësojnë kreun e KED, i cili sipas tij ka dhunuar Kushtetutën.

Ai ironizon qeverinë në lidhje me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese, duke u shprehur se ata nuk i duan që kanë mbaruar magjistraturën, por ‘ato që betohen buzë Lanës’.

Postimi i plotë:

Pergjegjesia per palacollekun mashtrimit me vendimet e KED bie vetem mbi Kryetarin! Te gjithe mafiozet e qeverise dhe sklleverit diplomatike, si pjese e borderose se saj jane pushtuar nga makthi se deshtuan te kapin Gjykaten Kushtetuese. Te gjithe bashke keta po shqyhen te shfajesojne Dvoranin,qe dhunoi Kushtetuten dhe ligjin dhe te fajesojne KED qe ka kryer me korrektese detyren.

Tentativa mafioze e Kryetarit te KED per te rrembyer te drejten e zgjedhjes dhe per detyruar presidentin te shkelte Kushtetuten duke zgjedhur njeherazi dy anetare te gjykates kushtetutese nuk ka shfajsim ne bote pervec perballjes me drejtesine. KED ka urdheruar te zbatohet ligji dhe vendimet te publikohen ne faqen zyrtare te Gjykates se Larte,ndersa Dvorani ne funksion te pucit te kapjes kriminale te Gjykates Kushtetuese e boton ne Gazeten Zyrtare. Keta nuk i duan anetaret e Gjykates Kushtetuese as me integritet dhe as qe te kene mbaruar magjistraturen,por vetem ata qe s’kane marre provimin dhe qe jane “krenare,” se betohen buze Lanes. Keta i duan anetaret e kushtetueses dele si deputetet e gjysmekuvendit te shnderruar ne Landfill. Koha e mafiozeve qeveritare dhe sklleverve diplomatike ka mbaruar tani flet Kushtetuta e Shqiperise sovrane.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT