E martë, 23 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Varësia nga rrjetet sociale/ Xhironte video në Snapchat, gruaja bie nga makina

Varësia nga rrjetet sociale është mjaft e rrezikshme. Të rinjtë shpenzojnë një kohë të konsiderueshme duke përdorur shërbime komunikimi si Whatsapp dhe Snapchat, rrjetet sociale si Facebook dhe Instagram, forumet dhe bloget.

Një grua për pak sa nuk ka humbur jetën, ndërsa është rrëzuar nga makina në autostradë duke xhiruar video në Snapchat. Rrjetet sociale mund të kthehen në një varësi. Gruaja nga Londra ka rënë nga dritarja e makinës, teksa xhironte një video për Snapchat.

Sipas policisë londineze, ngjarja ka ndodhur në autostradën M25, ndërsa nuk e kanë zbuluar identitetin e gruas.

Këta të fundit, e kanë rrëfyer gjithçka në Twitter, duke përdorur hashtagun #nowords (pa fjalë), për të përshkruar situatën.

“Vetëm fati e ka ndihmuar që të mos dëmtohet rëndë apo të mos vdesë”, ka shtuar policia.

Ata kanë shpjeguar se gruaja, e ulur në vendin e parë si pasagjere, ka dalë jashtë dritares për të filmuar. “Më pas ajo ka rënë duke përfunduar në një korsi të autostradës”, shpjegon policia.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mediu i jep fund dyshimeve: Marëveshja me Bashën do bëhet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se negociatat me Kryedemokratin Lulzim Basha po vazhdojnë dhe sipas tij mes tyre do të ketë...

Si vdekja e një vëllai nxiti një revolucion

Në një qytet provincial të përgjumur, lindi një djalë me emrin Vladimir Uljanov. Kur të rritej ai do të luante një rol të madh...

Itali/ Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni shqiptar (Emri)

Një shqiptar i identifikuar si Dorian Resili, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ky i fundit ëstë kapur me drogë, e cila...

Shëndetësia/ Hajdari: Mjekët paradite punojnë në publik, pasdite në privat

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha bëri shumë bujë në opinionin publik, pasi ajo kishte liruar nga burgu disa persona të dënuar me burgim të...

Nuk vuani aspak nga i ftohti gjatë dimrit? Ja çfarë e shkakton këtë gjë

Shumica prej nesh,detyrohemi të përjetojmë një periudhë me mot të ftohtë për të paktën një pjesë të vitit. Dhe një studim i ri ka...