E premte, 15 Janar, 2021
7 C
Tirana

Videoja bëhet virale/ VAR anulon dy gola ndaj Real Madrid, me kë po fliste arbitri?

Real Madrid në kulmin e krizës, me një trajner të shkarkuar edhe pse ende në pankinë e me daljen jashtë të gjitha objektivave sezonalë kishte nevojë për një fitore kundër Valladolid. Ndoshta ky fakt, i kombinuar me avantazhin e vendasve, të cilëve më pas i janë anuluar dy gola, ka bërë që një detaj i vogël të bëhet viral me shpejtësi të madhe në mediat botërore.

https://youtu.be/DGhCKRf7qZg

Në ndeshjen në “Jose Zorrilla”, Valladolid i’u anuluan dy gola në pjesën e parë nga VAR-i, por kur u shfaqën në ekran pamjet e dhomës së VAR-it që morën vendimin në favor të Madridit, aty nuk ishte asnjë gjyqtar. Interesant, por kush nxori në pah parregullsinë e mundshme në golat e vendasve?

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Digjet flamuri bullgar në Maqedoni/ Reagon ashpër Sofja: Akt vandalizmi

Ministria e Punëve të Jashtme e Bullgarisë ka dënuar aktin e djegies së flamurit bullgar në një karnaval që është mbajtur të mërkurën në...

Ura e Zogut drejt rrënimit, Berisha: Rama urren çdo gjë të Veriut (Foto)

Reshjet e dendura të shiut gjatë ditëve të fundit, kanë dëmtuar edhe më tej një ndër momumentet më të rëndësishme të kulturës në rajonin...

”Shtoi vilat gjatë pandemisë”/ Kunati i Bashës padit për shpifje Veliajn

Erion Isufi, kunati i kreut të opozitës, Lulzim Basha, ka paditur sot për shpifje dhe fyerje kryetarin e Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj. Isufi e ka...

SHBA: Hetime mbi përgatitjet e policisë për protestën e dhunshme në Kapitol

Zyra e Inspektorit të Përgjithshëm në Departamentin e Drejtësisë, që vëzhgon mbarëvajtjen e punëve në këtë institucion, tha të premten se do të hetojë...

Bëjnë punën më të rrezikshme në botë/ Sherpat, guidat e alpinistëve në Himalaja

Bëjnë punën më të rrezikshme në botë, kush janë Sherpat, guidat e alpinistëve në Himalaja Kur ekipi i parë i alpinistëve arriti të ngjitej në...