E enjte, 20 Janar, 2022
8.5 C
Tirana

“Valët e muzikës të lënë edhe shtatzënë”, ja si rrjeti tall Blendi Klosin (FOTO)

Ministri Blendi Klosi ka bërë dje një deklaratë qesharake, që ka trazuar rrjetin. Sipas tij, valët e muzikës ndikojnë në shpërndarjen e koronavirusit.

Kjo e dhënë, e cila nuk përkrahet nga specialistët e fushës, ka bërë që rrjeti të shpërthejë në të qeshura dhe në meme.

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi, ka dhënë një shpjegim të çuditshëm që ka shkaktuar mjaft reagime në rrjetet sociale, për vendimin e ndalimit të muzikës pas orës 20:00 në lokale dhe për mos hapjen e klubeve të natës.

Ai habiti të gjithë kur tha se “valët e muzikës përçojnë virusin”, madje sipas tij “sa më e lartë të jetë kënga, aq më shumë përhapet Covid-19”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...