E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
-0.5 C
Tirana

Valdrin Pjetri ikën nga Hipoteka, merr një tjetër post me rëndësi

Pas shkarkimit si Drejtor i Përgjithshëm i Hipotekave, Valdri Pjetri do të jetë Prefekti i ri i Shkodrës.

Lëvizja bëhet pas shkrirjes së Hipotekave me ALUIZNI-n, ndërsa tashmë Pjetri do të zëvendësojë Çesk Milljen, që mbante postin e Prefektit prej shtatorit 2017.

Valdrin Pjetri ka lindur në vitin 1981 në Shkodër, i specializuar në fushën e Financës dhe Menaxhimit. Në vitet 2014-2015 ka mbajtur detyrën e Drejtorit të Drejtorisë së Pronave në Ministrinë e Mbrojtjes. Më pas ka qenë Kryetar i Komisionit të Demontimit të Municioneve në Ministrinë e Mbrojtjes dhe Drejtor i Përgjithshëm i Shërbimeve Mbështetëse në këtë institucion.

Prej majit të vitit 2018 mbante detyrën e Drejtorit të Përgjithshëm të Hipotekave.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Prishje pazaresh droge, atentat mafioz ndaj një personi në Tiranë

Blutë e Lezhës, bazuar në informacionet e marra në rrugë operative se disa shtetas po organizonin të kryenin një vrasje, duke përdorur mina me...

8 gra dhe 8 burra: qeveria gjermane hap rrugën për barazi gjinore

Për herë të parë në 16 vjet, Gjermania do të drejtohet nga një burrë. Por megjithëse Angela Merkel po ia dorëzon kancelarinë një pasardhësi...

OBSH: Vaksinat duhet të funksionojnë kundër variantit Omicron

Vaksinat ekzistuese duhet të mbrojnë ende njerëzit që kontraktojnë variantin Omicron nga rastet e rënda të Covid, thotë një zyrtar i Organizatës Botërore të...

Fishekët e Yuri Kim, kapsolla deri më sot…

Nga: Eduard Zaloshnja Pasi Sekretari i Shtetit Blinken e shpalli Berishën persona non grata, Ambasadorja Yuri Kim, tek shkallët e ShQUP-it, u bëri thirrje anëtarëve/votuesve të PD-së...

Escobar me agjendë të qartë kundër korrupsionit, shmanget takimi me Metën

I dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, vjen në Tiranë me një agjendë të qartë kundër korrupsionit të politikanëve shqiptarë. Ambasada e...