E martë, 26 Janar, 2021
4 C
Tirana

Vaksinat/ Kuvendi miraton marrëveshjen me Pfizer më 28 janar

Kuvendi i Shqipërisë do të miratojë më 28 janar, marrëveshjen me kompaninë Pfizer për dërgimin e vaksinave anti-covid në vendin tonë.

Ndërkohë, komisionet do të vijojnë të mblidhen online kurse seancat plenare me praninë fizike të deputetëve.

Më 11 janar, Shqipëria filloi fushatën e vaksnimit kundër Covid-19 në ambientet e stadiumit ”Air Albania”. E para që u vaksinua ishte drejtoresha e Spitalit Infektiv, Najada Çomo, dhe pasj saj kryeministri Edi Rama.

975 dozat e para u dhuruan nga një vend i cili qeveria nuk donte ta bënte të ditur, ndonëse dokumentat treguan se ishin importuar nga Gjermania.

Më parë, shefi i qeverisë bëri me dije se kishte arritur marrëveshjen me Pfizer për 500 mijë të doza të vaksinës, 10 mijë prej të cilave pritet të mbërrijnë në fund të muajit janar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...