E martë, 31 Mars, 2020
19 C
Tirana

Urgjenca nuk i dha rëndësi, nëna e tre fëmijëve humbi jetën prej koronavirusit

Lexo edhe ...

“Fundi i epidemisë është larg”/ OBSH: Kjo do të jetë një betejë e gjatë

Koronavirusi vijon të marrë me mijëra jetë njerëzish dita ditës. Ekspertë nga e gjithë bota po punojnë për gjetjen e një vaksine që do...

Soreca video-konferencë me Bashën: Duhet monitorim i opozitës

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca ditën e sotme ka zhvilluar një video-konferencë me Kryetarin e PD-së Lulzim Basha. Soreca ka zbardhur bisedën, teksa...

Shoqëroi mjekët dhe infermierët në Itali, Gent Cakaj futet në vetëkarantinim

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Genc Cakaj është futur në vetëkarantinim pas kthimit të tij nga Italia, ku shoqëroi mjekët dhe infermierët...

COVID-19/ Greqia shtyn 5 muaj lejet e emigrantëve që u përfundon afati

Qeveria greke ka vendosur që të shtyjë me 5 muaj lejet e qëndrimit dhe vërtetimet e dorëzimit të kërkesës për ripërtëritjen e tyre për...

Ndonëse kishte kollë, temperaturë të lartë dhe dhimbje të forta stomaku, urgjenca nuk i dha rëndësinë e duhur një 36-vjeçareje.

Një 36-vjeçare në Peckham, Londër, ka vdekur si pasojë e koronavirusit. Kayla Williams, nënë e 3 fëmijëve, telefonoi urgjencën nga apartamenti i saj, por përgjigjja ishte si për ta shmangur. Asaj i kishin thënë se nuk ishte prioritet rasti i saj, dhe duhet të kujdesej për veten në shtëpi.

Nëse mjekët do të angazhoheshin me të, me gjasë ajo do ia dilte mbanë. Për fat të keq, një ditë më pas, 36-vjeçarja ndërroi jetë. Bashkëshorti i të ndjerës tha për “The Guardian” se Kayla kishte kollë, temperaturë të lartë dhe dhimbje të forta stomaku dhe kraharori.

Ai ka treguar se kishte telefonuar urgjencën, pasi gruaja i tij kishte vështirësi në frymëmarrje.

“Telefonova 999, sepse gruaja ime mezi merrte frymë, villte dhe kishte dhimbje stomaku. Kur po flisja me ta, ajo po bëhej më keq. Ata më thanë se spitali nuk mund ta marrë, sepse nuk është prioritet”, tregoi bashkëshorti i 36-vjeçares.

Ditën tjetër kur gjendja e saj u përkeqësua, bashkëshorti e ndihmoi të bënte një dush, të vishej dhe e la të qetësoj në sallon. Kur u kthye, e gjeti të vdekur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

“Fundi i epidemisë është larg”/ OBSH: Kjo do të jetë një betejë e gjatë

Koronavirusi vijon të marrë me mijëra jetë njerëzish dita ditës. Ekspertë nga e gjithë bota po punojnë për gjetjen e një vaksine që do...

Soreca video-konferencë me Bashën: Duhet monitorim i opozitës

Ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca ditën e sotme ka zhvilluar një video-konferencë me Kryetarin e PD-së Lulzim Basha. Soreca ka zbardhur bisedën, teksa...

Shoqëroi mjekët dhe infermierët në Itali, Gent Cakaj futet në vetëkarantinim

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Genc Cakaj është futur në vetëkarantinim pas kthimit të tij nga Italia, ku shoqëroi mjekët dhe infermierët...

COVID-19/ Greqia shtyn 5 muaj lejet e emigrantëve që u përfundon afati

Qeveria greke ka vendosur që të shtyjë me 5 muaj lejet e qëndrimit dhe vërtetimet e dorëzimit të kërkesës për ripërtëritjen e tyre për...

Koronavirusi/ Si paraqitet gjendja në kontinentin e varfër të Afrikës

Edhe kontinenti i Afrikës duket të jetë “pushtuar” nga koronavirusi, teksa raportohet se në 47 prej 54 shteteve janë konfirmuar raste të virusit. Qendra afrikane...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT