E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Urdhër i ri nga Gledis Nano: Test droge për punonjësit e policisë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë të Shtetit, Gledis Nano, ka urdhëruar kryerjen e testit të drogës për punonjësit e Policisë së Shtetit. 20 të parët jane dërguar ditën e sotme pranë Institutit të Mjekësisë Ligjore, reparti i toksologjisë, për të saktësuar nëse këne përdorur, janë apo jo përdorues.

Pas një sërë ngjarjesh kriminale, është kontestuar roli i efektivëve. Kujtojmë se testi i drogës për punonjësit e policisë është kërkuar vazhdimisht, dhe kjo kërkesë tashmë po vihet në praktikë. Nano i ka marrë në konsideratë kërkesat, dhe punonjësit do t’i nënshtrohem tashmë një testi, për të verifikuar gjendjen e tyre.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mungonin avokatët, GJKKO shtyn seancën ndaj Fatos Tushes

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shtyrë në datën 2 shkurt seancën në ngarkim të Fatos Tushes, ish-kryetarit të Bashkisë Lushnje dhe...

Rama: Presidentin e ri do ta zgjedhim ne, do i kthejmë dinjitetin asaj zyre

Kryeministri Rama tha sot në mbledhjen e Grupit Parlamentar, se Partia Socialiste do të nisë punën për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës...

Mbyllja e shkollave për 3 ditë/Aktivistët: Ministrja bën meteorologen

Për tre ditë, shkollat do jenë të mbyllura për shkak të motit të acartë. Lidhur me këtë vendim, aktivistë të Qëndresës Qytetare kanë protestuar...

“E mbyllim në shkurt”/Rama mbledh Grupin Parlamentar të PS, ja çfarë do ndodhë

Në mbledhjen e Grupit Parlamentar, kreu i qeverisë Edi Rama iu është drejtuar socialistëve të angazhohen seriozisht në procesin e këshillimit kombëtar. Ai vuri...

Basha: Berisha po vë interesat e tij personale mbi ato të demokratëve!

Në Shqipëri zgjedhjet e pjesshme, të parakohshme lokale, më 6 mars, për të zëvendësuar kryetarët e gjashtë bashkive, që iu ka mbaruar mandati, priten...