E enjte, 26 Nëntor, 2020
2 C
Tirana

“Upupu, ç’janë këto”/Vjehrra “përplaset” në emision me nusen dhe djalin e sëmurë

Më të lexuarat

E kaluat koronavirusin në shtëpi? Ja si të përfitoni rimbursimin e barnave

Paketa e medikamenteve për kurimin e COVID-19, do të rimbursohet nga shteti. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar një video orientuese për qytetarët...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja dhe viktimave nga Covid-19 në vend

Pas ditësh të tëra me shifra rekord, Shqipëria ka regjistruar një ulje të ndjeshme të rasteve të reja dhe viktimave nga Covid-19 në 24...

”Mund të ruhet në temperatura -2 gradë”/ AstraZeneca: Ja sa kushton vaksina

Shumë shtete janë në garë për zbulimin e vaksinës efektive që do të luftojë koronavirusin, në një kohë që numri i të infektuarve po...

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Kryemadhi nxjerr sekretin: Halla e Briseida Shehajt është vjehrra e Braçes

Ish-drejtorja e Tatimeve dhe socialistja e njohur Briseida Shehaj, është bërë pjesë e LSI-së prej pak kohësh. Gjatë muajit tetor, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi,...

Ndërron jetë legjenda argjentinase e futbollit, Diego Maradona

Një lajm i trishtë për botën e futbollit. Legjenda e Argjentinës, Diego Maradona ka ndërruar jetë në moshën 60-vjeçare. Pak ditë më parë, ai i'u...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

Studimi/ Ja cila është simptoma më e zakonshme e njerëzve të prekur nga Covid

Njohja e simptomave kryesore të koronavirusit, ka qenë thelbësore për të gjetur një trajtim mjekësor për pandeminë. Në fillim të shpërthimit të pandemisë, ekspertët paralajmëruan...

Uzuni i shënon Juventusit, shqiptari feston si Ronaldo (Video)

Myrto Uzuni ka befasuar Juventusin duke i dhënë avantazhin skuadrës së tij, Ferencvaros.  Sulmuesi shqiptar ka realizuar në minutën e 19-të të takimit që...

Rikthehet në emisionin “Me Zemër të Hapur”, në News24, historia e trishtë e familjes Çufe. Pas apelit të nënës Jaze Çufe, e cila dy ditë më parë rrëfeu në studion e emisionit “Me Zemër të Hapur” jetën e vështirë me djalin dhe nusen, ka reaguar kjo e fundit.

Dallëndyshe Dervishi është 38 vjeçe dhe jeton prej disa vitesh në Vlorë me dy fëmijët dhe bashkëshortin, i cili vuan nga Hepatiti. Në një lidhje skype, nusja tregoi versionin e saj të njohjes më familjen Çufe, martesën me Anxhelon dhe bashkëjetesën e vështirë në një çati me vjehrrën. Ajo thotë se është martuar me shkesë, përmes vjehrrit të saj, por i mbajnë të fshehtë sëmundjen e djalit.

Këtë të vërtetë 38-vjeçarja e mëson pas gjashtë muajsh martesë dhe të gjitha kursimet e vajzërisë i përdor për kurimin e burrit. Ajo thotë se ka marrëdhënie të mira me burrin, por sëmundja e ka bërë shumë të vështirë jetesën e çiftit, ndërsa vjehrra, sipas saj, vetëm provokonte konflikte. Vjehrra dhe nusja u përballën “live” në emision, ku ndërhyri dhe djali, i cili iu lut të ëmës t’i lërë të qetë, pasi ai dhe bashkëshortja shkojnë shumë mirë.

Përplasja live:

Vjehrra: Unë respektin ja kam bërë me të gjitha. Ajo nuk i pranon të vërtetat, por është një Zot i madh që shikon dhe gjykon. Marrëdhënia është krisur për arsye se kjo pretendon se dua t’i marr shtëpinë, por kjo nuk është e vërtetë. Unë nuk e kam shprehur një dëshirë të tillë. Atë e bezdis shumë prezenca ime, por unë e kam djalin të sëmurë.

Nusja: Nuk është aspak e vërtetë.

Vjehrra: Nuk dua të jetoj më me nusen, dua të dal me vjehrrin tim, që kam kaq vite që e humbas. Unë e kam djalin shumë sëmurë. Ajo bërtet, dëgjon gjithë lagjja, më ka bërë dhunë në lagje. Ta thotë pse u thye marrëdhënia jona, ta thotë që bëri këtë e atë dhe unë e fal me shpirt. Ajo nuk më donte në shtëpi, nuk më lë të jeton në shtëpi. Ata të shikojnë jetën e tyre se kam 11 vite që e duroj.

Nusja: Edhe unë kam shumë hall të madh, së pari kam bashkëshortin që unë e di si flej e gdhihem me të. E di unë si i kaloj netët me burrin tim. Unë e dua shumë burrin, shes edhe mëlçinë për të. Vjehrra ka 11 vite që jeton në Greqi. Ajo le të kthehet në shtëpi, se është e saja. Asnjëherë në botë nuk do ta provoj, apo të ngre zërin. Por edhe unë nuk dua të provokohem, sepse edhe unë kam gjak. U nisa më shumë se 1 vit e gjysmë në Gjermani, vjehrra ishte në Greqi dhe burrin e saj lashë në shtëpi. Pse s’u kthye ajo në Shqipëri të qëndronte me të. Ajo mund të kthehet kur të dojë në shtëpinë e saj.

Lexo edhe :   Shifra të larta në Greqi, mbi 1.300 raste të reja me koronavirus
Lexo edhe :   Shkundet Greqia, një tjetër tërmet i fortë tremb banorët

Vjehrra: Nuk më linte të përkëdhelja fëmijët. E çoi vajzën në Tiranë, edhe pse qante nga mëngjesi deri në darkë.

Nusja: Nuk është e vërtetë, upupupu çfarë janë këto.

Vjehrra: E mbyll vajzën me çelës në dhomë.

Nusja: Po ti harron që e nxore, harron ç’ke bërë.

Vjehrra: Unë i dua fëmijët të gjithë njësoj, edhe nuset, që të kalojmë të gjithë bashkë në harmoni. Unë jam shumë e zonja t’i bëj bashkë fëmijët, por tani e tutje nuk mundem, sepse ajo do fillojë prapë të sajat.

Nusja: Zonja mund të kthehet në shtëpinë e saj, nuk jam unë pengesa, arsyet e saj nuk i di. Mos të thotë se më provokon nusja. Mos të thotë se nuk kam punuar, kemi punuar edhe unë, edhe burri. Kur ajo ishte në Shqipëri na ndau ushqimin, tha që ti do gatuash mënjan, unë në anën tjetër, dhe ne do hamë në tavolinë secila gjellën e vet. Ne i thamë nëse na ndave ushqimin, na ndaj dhe shtëpinë. Këtu kanë krisur debatet. Nuk është e vërtetë që na ka mbajtur ajo dhe ne nuk kemi punuar.

Anxhelo, djali: Shkaku ka qenë se mamaja ime na ka ndarë ushqimin dhe më tha ‘dil jashtë nga shtëpia’. Këtë e dinë të gjithë njerëzit. Më tha që të largohem nga shtëpia. Po i thashë “ku të shkoj, në rrugë?” Më tha “nuk më intereson”. Njerëzit tanë e dinë shumë mirë këtë gjë. I lutem shumë, unë me bashkëshorten kaloj shumë mirë, po të mos kisha këtë grua, nuk do të isha sot e kësaj dite.

Vjehrra (nëna e Anxhelos): Ti u ngrite të më qëlloje me grushte.

Djali: Nëna ime nuk e do nusen time, arsyeja është shumë e vështirë. E kam marrë në telefon dje mbi 20 herë dhe nuk ma ka ngritur telefonin. I lutem të më lërë të qetë të jetoj me familjen time. Që sot ajo le të vijë te shtëpia jonë, edhe bashkëshortja ime është dakord.

Vjehrra: Këtë vit po punoj për veten time, sepse jam në prag të pensionit. Do rikthehem në banesë në fund të muajit maj. Unë kërkoj që ata të jetojnë larg meje dhe unë të futem në shtëpi. Kam një dhomë përjashta, dhomë e kuzhinë, Anxhelo të dalë e të jetojë aty.

Djali: Unë nuk e pranoj atë që thotë nëna ime. Unë kam dhomën time, kam ikur 14 vjeç në Greqi dhe kam punuar për këtë shtëpi./BalkanWeb

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reali “trullos” Interin, fitojnë Bayern dhe Atalanta

Përfundojnë ndeshjet e katërta në grupe të Champions League. Reali ka mundur Interin në “San Siro” me rezultatin e pastër 0-2. Ndeshja u zhbllokua...

Maradona ndërroi jetë, 5 fëmijët e tij “në luftë” për milionat

Vdekja e Diego Maradonës mund të shkaktojë një grindje familjare mbi pasurinë e tij ndërsa ai lë pas pesë fëmijë që i njohu si...

Zgjedhjet/ Duka: Po s’ka dakordësi me Bashën, do ketë me Patozin e Topallin

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste (PAA), Agron Duka, i ka dhënë mesazhe të qarta kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Teksa ka qenë i ftuar...

Gjermania zgjedh më 26 shtator 2021, pasuesin e Angela Merkel

Qeveria gjermane vendoi të mërkurën që më 26 shtator 2021 të zhvillojë zgjedhjet e përgjithshme për të zgjedhur kreun e ri të ekzekutivit që...

OKB: Dhuna e burrave ndaj grave është gjithashtu një pandemi

Në të gjithë botën të mërkurën u shënua Dita Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Grave. Në shumë vende gratë thanë se bllokimet për shkak...