E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

“Unë jam Klodiani”/Stresi nuk ndalet, ja çfarë paralajmëron nga arratia

Në kohën që policia e kishte shpallur në kërkim, Stresi ishte arratisur drejt Kosovës. Në një rrëfim për ‘Prive’, ai ka zbuluar se ka marrë një shok që punon me funeralet dhe kanë shkuar në Laç, e më tej në Kosovë. “Mora një shok të timin që punon me makinat e varrimeve, vetëm për të dalë nga protesta. Kemi shkuar deri në Laç me të. Aty pastaj drejt Kosovës”, ka treguar reperi, duke falenderuar gjithë miqtë që e ndihmuan të shkonte drejt Kosovës.

Më tej, ai është shprehur se në protestë nuk ishin personalisht për ministrin Lleshaj që dha dorëheqjen, por për institucionet dhe kabinetin e Rilindjes. Por ai nuk e ka lënë me kaq, ndërsa ka kërkuar mbështetje nga ana e qytetarëve.

Këngëtari Arkimed Lushaj i ka bërë thirrje qytetarëve që të mblidhen sërish, dhe të protestojnë për vrasjen e Klodian Rashës. Duke qenë se akuzohet për organizim proteste në kushte pandemie dhe nxitje dhune, Stresi u arratis me makinë funerali drejt Kosovës dhe aktualisht është i shpallur në kërkim. Ndonëse i shpallur në kërkim, ai i ka bërë thirrje qytetarëve që të bashkohen në protestën që do të zhvillohet sot, në ditën e pestë të saj.

“Unë jam Klodiani se mos më harruat. Kaq e nisëm ditën e parë të protestës, po pa ju o popull, se nis dot më, kam nevojë për ju,” shkruan Stresi në postimin e tij, ku shfaqet me disa miq të maskuar për të mos u identifikuar fytyrat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...