E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

“Unë dua të rroj sot, sot kam uri”/ Ngjela përplaset me gazetarin: Kjo nuk është puna juaj

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në emisionin “360 gradë” ka debatuar me gazetarin Erion Kristo për situatën në gjykata, pasi, sipas tij, kjo nuk është një çështje gazetarie, por ekspertësh.

Kristo: Unë do rroj kur ti vijë ngeja drejtësisë. Unë dua të rroj sot, sot kam uri, sot më pihet ujë sot më hahet. Edhe në kohën e luftës që është ligji i luftës në fuqi ka një gjykim

Ngjela: Si nuk ka gjykim këtu?

Kristo: Nuk ka gjykim sepse janë goditur gjyqtarët e Apelit

Ngjela: Vazhdojnë gjyqet

Kristo: Vazhdon edhe hedhja e bombave në Irak

Ngjela: Dëgjoni t’ju them një gjë, lerjani profesionistëve këtë nuk është çështje gazetarëve.

Gjithashtu, Ngjela duke folur për sistemin e drejtësise u shpreh se sipas tij vettingu po heq të korruptuarit.

“Shtet ligjor do të thotë të kesh gjykatë, të tjerat janë broçkulla. Ky është sistem i gjykatës, të tjerët tjerrin pambuk. Ne nuk kemi pasur gjykatë. Vetingu po eliminon gjithë korrupsionin. Po çfarë kishte Shqipëria? Kishte një marrëveshje korruptive mes gjyqtarëve dhe politikës. Marrëveshja ishte që ne do vjedhim shtetin, kurse ju do shisni drejtësinë. Kjo ka gjënë gjendja përpara se të ndërhynte Amerika, që ju mori kushtetutën me dhunë”, -tha Ngjela.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...

E shtuna me diell dhe temperatura deri në 30 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...