E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Unaza e Madhe/ Balluku jep afatin përfundimtar

Me gjasë, Unaza e Madhe do të përfundojë në tetor të vitit 2022. Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, në emisionin “Breaking” në Top News, tha se punimet kanë ecur me ritme të shpejta. Ajo u shpreh se synojnë që të gjitha lotet që kanë përfunduar dhe ato që po përfundojnë, do dorëzohen brenda fillimit të vitit tjetër.

“Unaza po shkon shumë mirë. Është punuar me ritme të mira. Unë shkoj në kantiere për të tërhequr veshin jo për të dhënë medalje, por punimet janë mbresëlënëse si nga koha edhe cilësia.

Pjesa e “Pallatit me Shigjeta” ka nisur më vonë, por kjo pjesë e Unazës ka si afat dorëzimi tetorin 2022, por mendoj se loti i Shqiponjës dhe tjetri janë gati, dorëzohen brenda këtij viti. Ne synojmë që të gjitha lotet që kanë përfunduar dhe ato që po përfundojnë, do dorëzohen brenda fillimit të vitit tjetër. Gjysmën e aksit të Unazës së Madhe ta kemi funksionale”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...