E diel, 20 Qershor, 2021
32 C
Tirana

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rënie të ndjeshme në numrin e rasteve të reja me koronavirus, gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas mediave vendase, ditën e sotme janë shënuar 78 raste të reja, ndryshe nga një ditë më parë ku u shënuan 114 raste.

Prej tyre: 26 janë regjistruar në Shkup, 4 në Kumanovë, 1 në Dibër, 17 në Shtip, 9 në Tetovë, 3 në Strugë, 1 në Manastir, 1 në Ohër, 5 në Gostivar, 1 në Kriva Pallankë, 1 në Koçan, 3 në Probishtip, 1 në Vinicë dhe 5 në Shën Nikollë.

Kështu shkon në 7,124 numri total i rasteve të regjistruara me koronavirus në vendin fqinj.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 5 viktima, prej të cilëve tre nga Shkupi, një nga Kumanova dhe një nga Struga.

Deri më tani, 346 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi. Ndërsa për momentin ka 3,579 raste aktive.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Infektimet/ Shqipëria me vetëm dy raste të reja në 24 orët e fundit, 0 vdekje

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos...

Formula 1/ “Holandezi fluturues’ mund Hamiltonin në xhiron e parafundit

Max Verstappen rriti diferencën e pikëve nga vendi i dytë në kampionat pasi parakaloi pikërisht atë, të dytin, Lewis Hamilton në një duel tjetër...

E gjithë bota ka nevojë për mbrojtje

Si mund të bëhen të disponueshme më shumë vaksina Covid-19?. Mjetet e rritjes së prodhimit janë më të rëndësishme se pronësia intelektuale, shkruan The...

Greqi/ Bullgari rrëmben me forcë dhe përdhun*n pastruesen shqiptare

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e djeshme në Greqi sipas mediave greke. Raportohet se një pastruese me shqiptare është përdhunuar nga një...

Administrata Biden zëvëndëson fjalën ‘nënë’ me ‘person që lind’ në dokument

Kërkesa për buxhetin e vitit fiskal 2022 të administratës së Biden, e publikuar më herët në qershor, prezantoi termin "njerëz që lindin" për të...