E premte, 10 Prill, 2020
5 C
Tirana

UEFA shtyn finalet e “Champions” dhe “Europa League”

Përhapja e gjerë e koronavirusit ka vënë gjithë botën në alarm, duke bërë që shumë shtete të marrin masa të rrepta kufizuese.

Masat kufizuese lidhen më së shumti me distancimin social, pasi virusi vdekjeprurës mund të shpërndahet nëpërmjet kontaktit fizik.

Kështu që eventet e mëdha që mbledhin shumë njerëz kanë qenë të parat në listë që janë pezulluar. Mirëpo UEFA ka marrë një tjetër masë drastike, teksa njofton se i ka shtyrë zyrtarisht finalet e ‘Champions League’ për meshkuj dhe femra, si edhe ndeshjet për “Europa League”.

Finalet e mëdha ishin parashikuar respektivisht më 30 maj në Stamboll dhe 27 maj në Gdansk të Polonisë, ndërsa ajo e femrave më 24 maj në Vienë.

Qeveria e Futbollit Evropian nuk ka vendosur asnjë datë tjetër për momentin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Një 107-vjeçare në Holandë, njeriu më i moshuar që fiton ndaj koronavirusit

Një 107-vjeçare nga Holanda është bërë personi më i vjetër që ka arritur të mposhtë koronavirusin. Cornelia Rias nga Holanda ishte konfirmuar me koronavirus më...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë, si pasojë e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...

Koronavirusi/ Rama: Kjo situatë mund të zgjasë deri në 3 vite

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me mundësinë për lehtësimin e masave shtrënguese, të ndërmarra me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të...

Paketa e ndihmës/ Rama tregon kategoritë që përfitojnë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. I ftuar në emisionin “Open” në Top...

Shkëlqim Hajdari qetëson fermerët: Asnjë prodhim i juaji nuk do të mbetet stok

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka qetësuar fermerët duke premtuar mbledhjen, magazinimin dhe eksportimin e prodhimeve të tyre. Në një lidhje Skype për emisionin “Alert”...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT