E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

UEFA publikon 20 klubet më të mira në historinë e Champions League

Reali i Madridit nuk ka konkurrntë, kur bëhet fjalë për Ligën e Kampionëve. Galaktikët kanë arritur ta ngrejë plot 13 herë trofeun prestigjioz për klube në Europë, teksa kryesojnë renditjen e klubeve më të mira në historinë e Champions-it.

Madrilenët janë të shkëputur ndjeshëm nga Bajerni i vendit të dytë, ndërkohë që në podium ndodhet edhe Barcelona.

Për sa i përket skuadrave italiane, Juventusi renditet në vendin e 5-të, ndërkohë që pas bardhezinjve pozicionohet Milani.

Për më tepër shikoni listën me 20 skuadrat më të mira në 65 vite, duke filluar nga viti 1955 deri më 2020.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...