E premte, 26 Shkurt, 2021
19 C
Tirana

UEFA merr vendimin: Kombëtarja ballkanase fiton tri pikët në tavolinë

UEFA ka vendosur se Rumania ka fituar 3-0 në tavolinë ndaj Norvegjisë.

Kombëtarja rumune ka fituar tri pikëshin, pasi skuadra norvegjeze nuk ka mundur dot të udhëtojë për arsye të udhëzimit të Autoritetit Sanitar pasi mbrojtësi Elabdellaui rezultoi pozitiv me koronavirus.

Ndeshja ishte e planifikuar të luhej për Ligën e Kombeve ditët e fundit, dhe tani Federata Norvegjeze e Futbollit ka 5 ditë për ta apeluar.

Ka të ngjarë që i njëjti vendim do të mbërrijë edhe për Zvicër-Ukrainë, edhe pse nëse në atë rast të përzgjedhurit e Shevçenkos nuk u paraqitën në fushë për shkak të Autoriteteve Shëndetësore zvicerane.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...