E martë, 14 Korrik, 2020
18 C
Tirana

UEFA merr masa, ndëshkon ekipin e Serbisë

Më të lexuarat

Kombëtarja Serbe e Futbollit është urdhëruar që të luajë ndeshjen e radhës kundër ekipit të Luksemburgut me dyer të mbyllura, për shkak të qasjes raciste të tifozëve në takimin ndaj Portugalisë, që u zhvillua muajin e kaluar në Beograd.

UEFA vendosi që Serbia duhet të luajë dy nga ndeshjet e saj të ardhshme në shtëpi pa tifozë.

“Departamenti Kontrollues, Etik dhe Disiplinor ka vendosur të urdhërojë Asociacionin serb të Futbollit të luajë dy ndeshjet e ardhshme në kuadër të garave të UEFA-s, me dyer të mbyllura”, thuhet mes të tjerash në deklaratën e Federatës Evropiane të Futbollit.

Po ashtu, Serbia është ndëshkuar edhe me 33,250 euro gjobë, për shkelje të ndryshme, përfshirë thirrje të paligjshme dhe futje në fushën e blertë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...