E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

U zyrtarizua te Junajtid, Kavani: Kam menduar tërheqjen nga futbolli, me rëndësi shëndeti i familjes

Përhapja e koronavurusit, ka bërë që njerëzit të reflektojnë për jetën. Izolimi ka qënë një periudhë ku shumëkush ka menduar për kohërat e arta, e ndërsa shëndeti është primar.

Edison Kavani u zyrtarizua si lojtari më i ri i Junajtid pak ditë më parë, pasi kishte mbyllur kontratën me PSG-në dhe ishte lojtari i lirë.

Pavarësisht kësaj, ai ka dhënë një deklaratë të fortë. Edison Kavani është shprehur se gjatë pandemisë, ka menduar tërheqjen nga futbolli, pasi ishte infektuar së bashku me vajzën e tij.

“Kam qenë i infektuar me Covid-19 dhe kam menduar të heq dorë nga futbolli. Pasi u rikthyem nga pushimet në Spanjë, unë dhe vajza ime iu nënshtruam testit i cili rezultoi negativ, më pas e ribëmë sërish pasi vajza shfaqi disa simptoma dhe testi i dytë rezultoi pozitiv.

E vërteta është se u frikësuam shumë, por falë Zotit tani jemi mirë. Përveç futbollit, ishte shumë e rëndësishme shëndeti i familjes. Mendova të heq dorë nga futbolli për të pritur deri sa kjo gjë të përfundonte. E gjithë kjo që po ndodh në botë, të bën të ndihesh keq dhe të jesh i pasigurt pasi askush nuk e di ti jap zgjidhje”, u shpreh Kavani.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...