E martë, 26 Janar, 2021
5 C
Tirana

U vra nga polici i ‘Shqiponjës’, FRPD marshim protestë për 25-vjeçarin

Të rinjtë e FRPD-së janë mbledhur sot për të kërkuar drejtësi për të riun i cili u vra nga një polici i ‘Shqiponjave’. Në këtë marshim proteste, të rinjtë mbajnë pankarta në duar dhe bëjnë thirrje kundër policisë. Marshimi do bëhet nga Ministria e Brendshme drejt Kryeministrisë, për vrasjen e Klodian Rashës.

Familja Rasha ka përcjellë për në banesën e fundit trupin e Klodian Rashës, i cili u vra nga ana e punonjësve të Policisë së Shtetit, për shkak se kishte dalë për të blerë cigare jashtë orës policore.

Mes lotëve dhe dhimbjes, familja Rasha ka përcjellë për në varrezat e Sharrës djalin e vogël të shtëpisë, që sipas babait, kishte ëndërr ta martonte dhe jo ta vriste policia.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pse BE duhet të shpejtojë me integrimin e shpejtë të Ballkanit në union

Nga: Srđan Cvijić & Dimitar Bechev “European Western Balkans” Në vitin 2006, Javier Solana, kreu i atëhershëm i diplomacisë së Bashkimit Evropian, deklaroi se misioni...

Dënohet Konte, ja sa ndeshje do të mungojë trajneri i Interit

Trajneri i Interit, Antonio Konte u dënua me dy ndeshje mungesë. Gjykata Sportive e Serisë A vendosi që tekniku zikaltër të përjashtohet për dy...

Astrit Patozi zbulon se ku do të kandidojë në zgjedhjet e 25 prillit

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi do të kandidojë në Tiranë për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Një ndër nga arsyet e marrjes së...

Sa është numri aktual, dhe ç’do të ndodhë me popullsinë e botës në të ardhmen

Deri në korrikun e vitit 2020, Toka banohej nga afërsisht 7.8 miliardë njerëz. Popullsia globale, është më shumë një vlerësim i numrit të përgjithshëm...

U gjet i mbytur/ Gruaja e ish-ministrit grek hedh akuzat : Mund të jetë vrarë

Vdekja e ish-ministrit të Rendit në Greqi, Sifis Valyrakis ka ngjallur reagime nga ana e familjes. Bashkëshortja e tij, Minas Papatheodorou – Valyrakis, dyshon...