E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

U vra gjatë shkëmbimit të zjarrit, shoqërohet në polici gruaja e Admir Murataj

Pak çaste më parë, policia zyrtarizoi emrin e Admir Murataj si pesonin që u vra dje gjatë grabitjes së miliona eurove në Rinas. Po kështu mësohet se gruaja e Admir Murataj është shoqëruar në polici.

Ndërkohë vëllai i Muratajt shprehet se ata nuk dinë ende zyrtarisht diçka në lidhje me të.

“Dua ta di nëse është im vëlla. Policia nuk na konfirmon që i vrari është Admiri. Familja jonë po merr ngushëllime për vdekjen e tij”, mësohet të jetë shprehur vëllai i Admir Murataj.

Ndonëse nuk kanë dalë ende analizat e ADN-së, krahasimi i shenjave të gishtave dhe këqyrja fizike e bërë nga policia dhe grupet hetimore, tregojnë se personi që mbeti i vrarë dje në aksionin e grabitjes së mbi 10 mln eurove në Aeroportin e Rinasit, ka karakteristika të ngjashme me ato të Admir Muratajt.

Trondit i vëllai: Po presim ngushëllime për Admirin, policia s’na thotë kush është i vrari

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...