E hënë, 6 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

U vetëvar në burg, vdes xhaxhai i studentes që u vra nga ish-i dashuri

Një i burgosur në burgun e Beratit ka ndërruar jetë ditën e sotme në Spitalin e Traumës.

Bujar Murati, 38 vjeç, u vetëvar në qelinë e tij në datën 13 Mars 2019.

Viktima u gjet i vetëvarur në qelinë e tij nga gardianët dhe, u dërgua menjëherë në Spitalin Rajonal të Beratit, por me gjithë trajtimet e marra për rreth 2-javë nuk ka mundur t’i shpëtojë vdekjes.

Mësohet se Murati, nga fshati Lybeshë në Poliçan ishte dënuar për “mashtrim” dhe ishte xhaxhai i Ariela Muratit, studentes që u vra nga i dashuri i saj pranë fakulteti të Mjekësisë në Tiranë rreth 1 vit më parë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...