E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

U vetëflijuan për t’u ringjallur/ Nënë e bijë përcillen për në banesën e fundit në Përmet

Nënë e bijë të cilat u vëtëflijuan, do të përcillen sot për në banesën e fundit, në varrezat e Përmetit. Zhaneta dhe Anisa Josifi, do të nisen nga Tirana për në Përmet në orën 12:00, ku edhe do të zhvillohet edhe ceremonia mortore.

Trupat e tyre do të prehen pranë kryefamiljarit të familjes, Llukmanit, i cili disa vite më parë gjithashtu kishte vrarë veten. E mbijetuara e vetme e familjes, Blerta është transferuar tek reparti i psikiatrisë. E reja, e cila tashmë ndodhet në urgjencën e spitalit psikiatrik Nr.5, ka dëshmuar se së bashku me nënën kishin 40 ditë që nuk ushqeheshin. Të trija gratë besonin tek Ringjallja dhe ishin praktikante të sektit të “Dëshmitarëve të Jehovait”, por nuk ishin të regjistruara.

Ngjarja makabre mori përmasa të mëdha, e ndërsa ka bërë xhiron edhe në mediat e huaja. Në rrethana që ende nuk dihen kishte ndërruar jetë Anisa. Nënë e bijë e mbanin prej rreth 15 muajsh në shtëpi, duke e lyer me vaj e uthull, ndërkohë që ishin në pritje të “ringjalljes së saj”.

Ndërsa Zhaneta dhe Blerta, vendosën që të mos ushqeheshin, duke u sakrifikuar sipas tyre, për të “sunduar me Krishtin”. Ka qenë një prej vëllezërve të Zhanetës, i cili ka njoftuar policinë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...