E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

U takua me Macron, izolohet kryeministri portugez

Kryeministri portugez, António Costa është izoluar pasi ka pasur kontakt me presidentin francez, Emmanuel Macron përpara se ai të rezultonte pozitiv me Covid-19.

Kreu i qeverisë portugeze po pret rezultatet e testit për të vërtetuar nëse është pozitiv me Covdi-19.

Zyra e tij njoftoi se kryeministri nuk ka simptoma të koronavirusit, por do të izolohet deri në përgjigjen e testit, ku punën do ta vazhdojë nga shtëpia.

“Kryeministri vendosi të anulojë udhëtimin, si dhe çdo agjendë publike që nënkupton praninë e tij fizike. Të gjitha aktivitetet ekzekutive dhe orarin e punës do të kryhen në distancë,“-thuhet në njoftimin e qeverisë.

Costa u takua me presidentin Macron në Pallatin Élysée më pak se 24 orë më parë. Ata patën edhe një drekë pune për të diskutuar përparësitë e presidencës së ardhshme të Këshillit Evropian të Portugalisë, e cila do të fillojë muajin tjetër

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...