E mërkurë, 16 Qershor, 2021
21.5 C
Tirana

U shtrua me urgjencë në spital nga Covid-19, Gjosha tregon gjendjen e Vasilit

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili është infektuar me Covid-19 dhe gjendet i shtruar në reanimacion në një spital privat.

Ndërkohë, ish-ministrja Klajda Gjosha ka treguar se gjendja shëndetësore e Vasilit është e mirë.

Ajo ka folur edhe për infektimin e familjes së saj, duke u shprehur se e di se ç’do të thotë të prekesh nga virusi dhe kostot financiare për t’u mjekuar.

Është në gjendje të mirë shëndetësore, është një virus që i prek të gjithë pavarësisht se kush jemi, është përhapur në masë, ka marrë përmasa të jashtëzakonshme, ndaj duhet bërë maksimumi për parandalimin e kësaj situate se nuk janë bërë testime mjaftueshme. Jam prekur vetë në familjen time dhe e di se ca do të thotë të prekesh nga virusi dhe kostot financiare”, tha Gjosha në ‘Report Tv’.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Studimi: 25% e pacientëve me Covid, përjetojnë simptoma afatgjata të sëmundjes

Denoncimi Fiks Fare/ 1200 euro kalimi në Kapshticë në mënyrë të paligjshme

Bashkimi Europian hap më në fund dyert për turistët shqiptarë, të mbyllura prej më shumë se 1 viti. Ambasadorët e 27 vendeve anëtare të...

Me këtë rini, e ardhmja është e sigurtë. Në dreq do të shkojmë

Nga: Mentor Kikia Në Shkodër, dyndje e madhe në sallën e teatrit “Migjeni”. Nuk po shiten biletat e ndonjë shfaqeje të ”madhe”. As ka ardhur...

Alarmi: Më shumë se gjysma e produkteve kozmetike përmbajnë kimikate toksike

Më shumë se gjysma e produkteve të njohura kozmetike që shiten në SHBA dhe Kanada ka gjasa që të përmbajë nivele të larta të...

‘Me një mik special’/ Rama i shkon në shtëpi ish-presidentit francez, Sarkozy

Kryeministri Edi Rama është takuar ditën e sotme me ish-presidentin e Francës, Nicolas Sarkozy. Në takimin e zhvilluar në shtëpinë e Sarkozy në Paris, Rama...

Ka ndërhyrë Rusia në zgjedhjet e fundit? Ja si përgjigjet Joe Biden

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden, është pyetur nga gazetarët, nëse Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet e fundit presidenciale, ku ai...