E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

U sëmur një javë më parë, ndërron jetë këngëtarja britanike

Këngëtarja britanike, Denise Johnson, ka ndërruar jetë sot në moshën 53-vjeçare.

Lajmi është bërë i ditur nga familja e saj, ndërsa ende nuk dihen shkaqet që çuan në vdekjen e saj. Sipas mediave britanike, ajo ishte sëmurur para një jave, por të premten ajo kishte siguruar miqtë e saj se ndjehej më mirë.

Denise Johnson njihej për vokalin e muzikës së lehte e ritmike afro-britanike të viteve 1990, me grupin ‘Primal Scream’ dhe albumin e tyre Screamadelica.

Këngëtarja pritej të publikonte albumin e saj solo më 25 shtator.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...