E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

U qëllua me 9 plumba, kush është biznesmeni që u ekzekutua në mes të Athinës

Ngjarja e rëndë që ndodhi në Greqi e që për fat të keq ka një protagonist shqiptar, po shkon drejt zbardhjes. Shqiptari që u ekzekutua mbrëmë në një lokal në Athinë, mësohet se quhet Keli, ndërkohë që ende nuk dihet identiteti i tij i plotë.

39-vjeçari ndërroi jetë pasi 4 plumba rezultuan fatalë për të. Mediat greke raportojnë se ai u vra një nga person i cili gjuajti të paktën 9 plumba, ku 4 prej tyre e kapën në kokë dhe në trup. Mësohet se Keli ishte me origjinë nga Tepelena, ndërsa marrëdhëniet me Shqipërinë nuk i kishte shkëputur.

Policia greke po heton në pistën e larjeve të hesapeve dhe trafikimit të drogës. 39-vjeçari shqiptar njihej me emrin Keli, ndërkohë kishte marrë edhe nofkën “Keli Dejavu” për shkak se ishte pronar i një lokali që e kishte quajtur “Deja Vu” .

Viktima, i arrestuar më parë për “trafik droge”

Sipas mediave greke, shqiptari është arrestuar më parë për “trafik droge”. Ndërkohë, sipas dëshmitarëve okular, vrasësi i tij ishte një person i maskuar dhe i veshur me një xhaketë gri. Pasi kreu krimin, autori u largua me një makinë tip “Toyota” ngjyrë gri.

Dëshmitari në vendndgjarje: Autori i sulmit kishte veshur një xhaketë gri

Një dëshmitar okular ka rrëfyer se autori i sulmit kishte veshur një xhaketë gri. Pas krimit kishte ikur me një makinë ngjyrë gri. Po ashtu dëshmitari tregon se autori mbante veshur dhe një maskë anti-Covid.

Policia nuk ka rënë në gjurmët e autorit

Policia pas sinjalizimit të ngjarjes rrethoi zonën, por autori ende nuk është zbuluar se kush është. Hetuesit kanë grumbulluar prova nga vendi i ngjarjes, të cilat mund të çojnë në zbulimin e së vërtetës.

Lexo edhe :   Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën
Lexo edhe :   Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Atentati ndodhi në një kafene pranë sheshit Attiki. Mediat greke kanë raportuar më herët se shqiptari ka pasur probleme me drejtësinë, pasi kishte precedentë të mëparshëm penalë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...