E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

“U lodha, nuk dua të më shohë mami”, Semi shpërthen në lot para Donaldit

Semi ka patur një moment të tensionuar, pas izolimit brenda një shtëpie të monitoruar me kamera 24 orë. Shkëputja nga jeta e përditshme, duket se ka dhënë dhe efektet e para tek Semi, e cila nuk ka mbajtur dot lotët. Por pranë i është gjetur miku i saj, Donaldi, i cili e ka mbështetur. Aktori i humorit, i kërkoi të qetësohej.

Pjesë nga biseda mes tyre:

Donaldi: Hë mo tashi boll, ça ke?

Semi: Asgjë

Donaldi: Hë moj

Semi: Nuk kam gjë jo

Donaldi: Po ça fiksohesh kot?

Semi: Nuk kam gjë, se nuk dua të më shohë mami

Donaldi: Hë tani mos na fikso kot. Ç’a ke? Dera është aty, po të duash të dalësh, del të vazhdosh prapë jetën që ke pasur. Je me mua këtu, ç’ke?

Semi: Po u lodha

Donaldi: Dera është aty, do dalësh të bësh të njëjtat gjëra që ke bërë. Kështu shikoje shpirti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...