E mërkurë, 25 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

“U largova nga Shqipëria, do isha viktima e radhës”, ish-drejtuesi i policisë flet pa ‘doreza’

Më të lexuarat

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Kërcënonte policin në rrjetet sociale, 24-vjeçari kapet pas 6 muajsh hetime

Pas 6 muajsh hetime është zbardhur kërcënuesi i efektivit të policisë. Bëhet fjalë për një 24 vjeçar, i cili kishte hapur një numër të...

E kaluat koronavirusin në shtëpi? Ja si të përfitoni rimbursimin e barnave

Paketa e medikamenteve për kurimin e COVID-19, do të rimbursohet nga shteti. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar një video orientuese për qytetarët...

Aksident tragjik, humb jetën ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut, Anele Ngcongca, është ndarë nga jeta si pasojë e një aksidenti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja dhe viktimave nga Covid-19 në vend

Pas ditësh të tëra me shifra rekord, Shqipëria ka regjistruar një ulje të ndjeshme të rasteve të reja dhe viktimave nga Covid-19 në 24...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Kryemadhi nxjerr sekretin: Halla e Briseida Shehajt është vjehrra e Braçes

Ish-drejtorja e Tatimeve dhe socialistja e njohur Briseida Shehaj, është bërë pjesë e LSI-së prej pak kohësh. Gjatë muajit tetor, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi,...

Ndërhynin deputetët, jepej lekë për vendin e punës/Evis Kushi jep lajmin e madh

Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi i cilësoi mësuesit si heronjtë e ditës. Në fjalën e...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

Shkëlqim Pepkolaj ka mbajtur postin e zv-drejtorit të Drejtorisë Vendore të Policisë së Elbasanit, por dhe detyra të tjera të rëndësishme në Policinë e Shtetit. Prej 2 vitesh ai është larguar nga struktura policore dhe ndodhet jashtë Shqipërisë, në një shtet tjetër.

Në një lidhje me Skype për emisionin “Uniko” nga Spartak Koka në Klan Plus, Shkëlqim Pepkolaj ka folur për grupet kriminale të Elbasanit kur ai ishte në këtë detyrë. Ndër të tjera ai ka rrëfyer edhe presionin me të cilin u përball kur arrestoi për armëmbajtje pa leje Sokol Sanxhaktarin.

Pas kësaj situate, Pepkolaj ka pasur edhe një përplasje në Policinë e Kukësit, që më pas u detyrua të largohej nga Shqipëria. Për të gjitha këto, ai thotë se zgjodhi të largohej nga vendi dhe jo të përballej, duke u shprehur se “do të ishte viktima e radhës” pasi familja e tij ishte kërcënuar.

Spartak Koka: Ju sot jeni jashtë Shqipërisë, nuk jeni më pjesë e strukturave të policisë?

Shkëlqim Pepkolaj: Jo, ka 2 vite që unë jam larguar nga shërbimi policor dhe gjendem jashtë Shqipërisë.

Spartak Koka: Mos gaboj për përplasje, për një situatë të krijuar në qytetin e Kukësit?

Shkëlqim Pepkolaj: Kjo është një sagë e tërë. Ka të bëjë me lidhjet e shërbimit policor dhe më gjerë, linjës politike që drejton shtetin shqiptar me grupet kriminale. Në një rast të tillë unë u gjenda në përplasje të fortë me një nga drejtuesit e shërbimit policor për të çuar duke i shërbyer me besnikëri zbatimit koherent të ligjit.

Spartak Koka: Përse nuk zgjodhët të përballeshit në Shqipëri?

Shkëlqim Pepkolaj: Unë nuk zgjodha të përballesha në Shqipëri sepse i binte që unë të isha viktima e radhës në Shqipëri. Viktima e radhës normalisht mund të ishin edhe pjesëtarët e tjerë të familjes time, sepse u kërcënuam hapur nga persona dhe individë të cilët ishin në shërbim të drejtuesve të policisë, pra ishin lidhje të drejtuesve të policisë, dhe kërcënuan hapur familjen time në vendin e punës, kërcënuan edhe ish zv/drejtorin e policisë i cili në atë moment gjendej në lirim sepse mua më hoqën të gjitha atributet dhe më hodhën në rrugë. /klanplus

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë legjenda argjentinase e futbollit, Diego Maradona

Një lajm i trishtë për botën e futbollit. Legjenda e Argjentinës, Diego Maradona ka ndërruar jetë në moshën 60-vjeçare. Pak ditë më parë, ai i'u...

Ja pse dështojnë ligjet kundër duhanit në Ballkanin Perëndimor

Nga Nikola Gjorgjevic “Emerging Europe” Për shumicën e evropianëve perëndimorë, ditët dhe netët e shpenzuara restoranteve, bareve dhe klubeve të mbushura plot me tym, kanë...

Mbyllja e pjesshme e shkollave, Basha: Rama e ka humbur kontrollin ndaj Covid

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas njoftmit të Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu se mësimi do të jetë i alternuar në...

Aksident i rëndë në Pukë, humb jetën zyrtari shkodran (Emri)

Një aksident i rëndë rrugor është regjistruar mesditën e kësaj të mërkure në qytetin e Pukës, ku ka humbur jetën Drejtori i Inspektoriatit të...

Atentati në Elbasan: Policia i vë prangat Vis “Korçarit” tek spitali ushtarak

Policia ka zbardhur ngjarjen e ndodhur mesditën e sotme në Elbasan, ku mbeti i plagosur Elvis Çausholli, i njohur me nofkën ''Korçari’’. Pas veprimeve hetimore,...