E hënë, 1 Mars, 2021
11 C
Tirana

U kap me 16 kg ka*abis, arrestohet shqiptari në Britani (Emri)

Një shqiptar është arrestuar në Britani për kultivim kanabisi. 33-vjeçari me emrin Mirjan Smakaj punonte si kupshtar në një fabrikë droge në Gorse Hill.

Në momentin e arrestimit 33-vjeçari tha se nuk dinte të fliste anglisht. Ai ishte kapur me 16 kilogram kanabis sativa, shkruan Swindon Advertiser.

Ndërkohë, ai kishte edhe bimë të tjera që po i kultivonte. Të ardhurat që mund të merrte nga të korrurat mund të shkonin deri në 116, 000 paundë.

Gjatë daljes në Gjykatë, Smakaj tha se ishte mashtruar për të punuar në fabrike dhe se nuk kishet të ardhura që të largohej nga andej. Ai gjithashtu i ka mohuar të gjitha akuzat për kultivimin e drogës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Nuk ishte vetëm”/ Flet kamerieri që i shërbeu kafenë e fundit Behar Sofisë

Personi që i shërbeu kafenë e fundit Behar Sofias, kamerieri i lokalit me inicialet K.Gj., ka treguar se 66-vjeçari nuk ishte vetëm ditën që...

Kreu i OBSH: Shtetet bëjnë gabim të madh nëse mbështeten vetëm te vaksina

Organizata Botërore e Shëndetësisë deklaroi se rritja e madhe e rasteve të reja me koronavirus në 57 shtete, vjen si pasojë e varianteve të...

Kreu i PE: Të gatshëm të ndihmojmë Shqipërinë në luftën kundër Covid-19

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli ka reaguar pas takimit në Bruksel me kryeministrin Edi Rama. Sipas Sassoli, institucioni që ai drejton dha “ok”-in për...

Kosova në pritje të konfirmimit nga COVAX për marrjen e vaksinave

Ministria në detyrë e Shëndetësisë në Kosovë tha se është në pritje të “konfirmimit final” nga COVAX për marrjen e dozave të para të...