E diel, 1 Gusht, 2021
28.5 C
Tirana

U kap duke drejtuar mjetin i dehur, çfarë tha Aleksandër Gjoka në Gjykatë

Gjykata caktoi dje masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për këngëtarin e njohur Aleksandër Gjoka, pasi drejtonte automjetin në gjendje të dehur.

Këngëtari deklaroi në seancën gjyqësore se: “Kam dy vjet pa pirë”.

Gjoka ka kërkuar nga trupi gjykues që të vendosnin për të “detyrim paraqitje”, duke marrë parasysh edhe koncertet që ka të rezervuara me rastin e Krishtlindjes dhe Vitit të Ri.

“Top Channel” shkruan se këngëtari do të jetë sot në Korçë, ku do të performojë në një koncert përpara publikut vendas, por edhe turistëve që zgjedhin të kalojnë festat në qytetin e bukur juglindor.

Sipas njoftimit të policisë, Gjoka  u arrestua më 23 nëntor duke drejtuar automjetin në gjendje të dehur, në masën 0.66 mg/l, ndërkohë që u konsiderua në gjendje të dehur kur testi doli mbi 0.5 mg/l.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...