E diel, 31 Maj, 2020
18 C
Tirana

U gjeti i vrarë në kanal, rrëfehet gruaja e 34-vjeçarit: Burri im ishte frikë! U pre në besë

Më të lexuarat

Të shtëna në Shijak, plagoset në këmbë një 28-vjeçar

Së fundmi ka pasur të shtëna me armë zjarri në Shijak. Raportohet se ngjarja ka ndodhur tek stadiumi, ku në rrethana ende të paqarta është...

Ardi Veliu nxori videon, e ëma e 15-vjeçarit zbulon vendimin që ka marrë

Nëna e djalit të dhunuar nga disa policë në zonën e Liqenit Artificial, Zaida Çobo, ka thënë se është ndjerë e tmerruar. Në një...

“Asnjë lëshim”, përfaqësuesi i opozitës jep sinjalet para mbledhjes së Këshillit Politik

Teksa pritet që për pak orë të mblidhet Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore, përfaqësuesi i LSI në këtë tryezë, Petrit Vasili, ka dhënë mesazhe...

Ambasada Amerikane prezanton projektin për Shqipërinë, Manjani nxjerr prapaskenat

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka hedhur thumbin e radhës, pas publikimit nga Ambasada Amerikane në Tiranë të disa pamjeve për të ngritur sallën...

Si paraqitet situata nga COVID-19 në Itali? Dalin të dhënat e fundit

Në Itali, gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 111 persona si pasojë e koronavirusit. Kësisoj, numri total i viktimave shkon në 33,340. Autoritetet përkatëse...

COVID-19/ “Vendi jashtë kontrollit”, ish-deputeti shpalos 8 propozime

Ish-deputeti i PD-së, njëherësh mjeku reanimator, Tritan Shehu ka reaguar së fundmi lidhur me situatën e krijuar nga COVID-19 në Shqipëri. Shehu, në një postim...

PD: Të gjithë kërkojnë shkarkimin e Ardi Veliut

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi deklaroi se një kryeministër normal do ta kishte shkarkuar menjëherë një drejtor policie që justifikon me prova të...

Tiranë/ Abuzonin me një të mitur, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur. Specialistët për Hetimin e Krimit pas informacionit të...

Lëkundje tërmeti në Korçë

Një lëkundje tërmeti është ndjerë në Korçë së fundmi. Raportohet se tërmeti me magnitudë 4.05 ballë i shkallës Rihter, ka pasur si epiqendër Libonikun e...

E diela me apo pa makina? Policia e Shtetit dhe Rama japin versione të ndryshme

Kryeministri Rama dhe Policia e Shtetit kanë një përplasje lidhur me vendimet që kanë ndërmarrë, referuar masave ndaj pandemisë. Policia bie ndesh me atë çfarë...

Bashkëshortja e Anton Zefit, Nazli Zefi tregon se vrasja e burrit të saj lidhet me gjakmarrjen. 34-vjeçari u ekzekutua me 6 plumba një javë më parë, vetëm 50 metra larg Rrugës së Kombit në Mirditë.

25-vjeçarja turke rrëfen të gjithë historinë e gjakmarrjes mes dy familjeve, duke e lidhur ngjarjen me vrasjen e Martin Ndrecës në shkurt të këtij viti nga vëllai i Antonit, Ndue Zefi. Ky i fundit e ekzekutoi Ndrecën në sy të fëmijës 10-vjeç.

Po ashtu, bashkëshortja e 34-vjeçarit, e cila 4 muaj më parë solli në jetë djalin, tregon se dikush e ka nxjerrë në pritë viktimën.

Deri më sot ende asnjë person nuk është vënë në pranga nga policia për vrasjen e tij.

“Burri im ka humbur jetën pa pasur asnjë faj. Fëmija im 4 muajsh rritet pa baba, ndërsa unë nuk di kush e ka vrarë. Gjysma e provave janë lënë në vendngjarje. Nuk arrij ta kuptoj se si gjakmarrja bëhet për njerëz të pafajshëm. Kam shkuar te vendi ku i ka dalë shpirti burrit tim për të vendosur lule dhe me qenë afër shpirtit të tij, por aty gjeta plumbat që ranë mbi trupin e Antonit. Burri im kishte boll frikë për gjakmarrje, çdo natë binte të flinte me mendime dhe me lot në sy. Ama, me e dërgu burrin tim deri atje në kanal ku nuk ka asnjë njeri dhe me ma humb, kjo nuk është gjakmarrje. Ai që ka bo gjakshkelurin nuk është burrë. Edhe Policia e ka lënë ekspertizën përgjysmë. Kunati im, Ndue Zefi, e ka vrarë Martin Ndrecën para njerëzve dhe është dorëzu në Polici duke pranu vrasjen. Kur ka ndodhur konflikti mes Ndue Zefit dhe Martin Ndrecës, Martini e ka marrë burrin tim në telefon sepse kanë qenë shokë. Por ne ishim në gjumë dhe asnjëri nuk e ka dëgju telefonin. Kur burri mori vesh çfarë kishte bërë i vëllai, u tërbua. Nuk iu besonte se kjo mund të ndodhte mes shokëve. Çdo natë më thoshte: ‘Është gjynah që Nduja ndodhet në burg dhe s’mundet me pa fëmijët e vet, por ma gjynah se Martini nuk ka. Martini s’mundet më kurrë me i marrë fëmijët e tij në krahë, s’ka më keq’. Atë dhimbje që ka pas familja e Martinit atëherë, atë dhimbje kemi ne tani, sidomos unë me djalin 4 muajsh. Nuk jam t’u arrit me kuptu për ata që ma kanë vrarë burrin. Burri im s’ka pas kurrë konflikte me shokët, as me njerëz të tjerë. Ai ishte i urtë, ka ndihmu njerëzit kur kishte mundësi”, shprehet 25-vjeçarja.

Ndër të tjera, Nazli Zefi ka një apel për të gjithë shqiptarët: “Shqipëria s’duhet të ketë gjakmarrje te njerëz të pafajshëm. Ju lutem, më ndihmoni që të vihet drejtësi për burrin tim dhe për të gjithë ata që kanë humbur jetën të pafajshëm për shkak të gjakmarrjes.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kriza ekonomike pas pandemisë/ Basha takim me Dhomën e Tregtisë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë për të folur për krizën ekonomike pas koronavirusit...

Nuk i tremb as koronavirusi, britanikët “pushtojnë” plazhet

Edhe pse është një ndër vendet më të prekur nga koronavirusi në Evropë, shtetasit e Britanisë vijojnë të thyejnë rregullat e vendosura nga qeveria. Temperaturat...

Përfshihet nga flakët banesa në Patos, digjet depoja me sendet e punës dhe makina

Një depo në fshatin Kuqar të bashkisë Patos është përfshirë nga flakët në orën 4:30 të mëngjesit të sotëm. Bëhet me dije se zjarri ka...

Kosova vendos masa të reja reciprociteti ndaj Serbisë

Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës ka vendosur masa të reja të zbatimit gradual të reciprocitetit ndaj Serbisë. Sipas vendimit masat e vjetra...

Futbolli shqiptar në zi, humb jetën në moshën 18-vjeçare talenti i Skënderbeut

Ish-lojtari i të rinjve të Skënderbeut, Dorian Tahirllari, ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në moshën 18-vjeçare. Futbollisti zbuloi se vuante nga tumori malinj në...
WhatsApp KONTAKTO TT