E hënë, 13 Korrik, 2020
31 C
Tirana

U futën për të vjedhur, pronari i shtëpisë “surprizon” 5 grabitësit (Video)

Më të lexuarat

Pesë persona tentuan të grabisnin një banesë në Sao Paulo të Brazilit, por u detyruan të largoheshin ashtu siç hynë, duke mos marrë gjë.

Në videon e mëposhtme, dallohet momenti kur pronari i shtëpisë u bëri “pritë” dhe pa u menduar gjatë qëlloi me armë në drejtim të tyre.

Grabitësit u futën përmes garazhit. Por, nuk e kishim menduar se pronari do të hapte zjarr.

Momenti është kapur nga kamerat e sigurisë të instaluara brenda shtëpisë. Nga frikë se mos do shënohej ndonjë incident, grabitësit zgjodhën të largoheshin me shpejtësi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Gjendja jashtë kontrollit”, qytetari denoncon tek Berisha ç’po bëhet me të infektuarit

I ashtëquajturi qytetari digjital, denoncon tek ish-kryeministri Berisha rastin e shumë personave të cilët janë në gjendje të rëndë, por atyre nuk u bëhet...

Johnson u bën thirrje qytetarëve t’i kalojnë pushimet brenda vendit

Kryeministri britanik, Boris Johnson, i ka bërë thirrje qytetarëve që t’i kalojnë pushimet brenda vendit këtë verë. “Ky vend është i bekuar në mënyrë unike...

“Nuk është lojë, rrezikohet jeta”, Manastirliu publikon foton e pacientit me tuba në hundë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, çdo ditë paralajmëron në shenjë këmbane alarmi se koronavirusi është i rrezikshëm, ndaj duhet kujdes. Ajo ka sinjalizuar qytetarët duke...

Qeveria e Kosovës bën të detyrueshme mbajtjen e maskave në publik

Qeveria e Kosovës ka vendosur sot që të bëjë të detyrueshme mbajtjen e maskave nga të gjithë qytetarët në ambiente publike. Gjatë seancës së sotme,...

Rëndohet situata në Kosovë, zbardhet vendimi emergjent nga qeveria

Situata në Kosovë është mjaft e rënduar me të infektuarit. Në kuadër të luftimit të COVID-19, qeveria e Kosovës ka bërë publike masat e...