U frymëzua nga masakra e Christchurchit, 19-vjeçari sulm me armë në një sinagogë në SHBA

Një person i armatosur ka hapur zjarr në një sinagogë të Kalifornisë, duke lënë të vdekur një grua dhe duke lënë të plagosur tre persona të tjerë. BBC raporton se i dyshuar për sulmin është arrestuar një 19-vjeçar, i quajtur John Earnes. Ai u arrestua në Poway, në veri të qytetit të San Diego. Në … Vazhdoni me leximin e U frymëzua nga masakra e Christchurchit, 19-vjeçari sulm me armë në një sinagogë në SHBA