E diel, 7 Mars, 2021
15 C
Tirana

U ekzekutua me 5 plumba në Greqi, zbulohet identiteti i 27 vjeçarit shqiptar

Zbardhet emri i 27-vjeçarit shqiptar të vrarë pasditen e sotme në Patra të Greqisë. Mësohet se shqiptari është identifikuar si Mario Metaj.

Megjithatë, ende nuk ka të dhëna lidhur me të shkuarën e tij dhe shkakun që mund të jetë sjellë përplasjen me vrasësit e tij, të cilët dyshohet se janë gjithashtu shqiptarë.

Policia është vënë në ndjekje të dy personave, që u larguan në këmbë nga vendngjarja pasi kryen vrasjen.

Ata ishin të veshur me të zeza dhe janë larguar me shpejtësi, ndërkohë që disa burime bëjnë me dije se ka pasur shkëmbim zjarri dhe një prej atentatorëve ka mbetur i plagosur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Revoltat e dhunshme në Mianmar/ OKB: Ndaloni vrasjen e protestuesve

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Mianmar i ka bërë thirrje këshillit të sigurimit të KB të marrë masa kundër protestave të dhunshme,...

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...

Lum partitë për këtë popull që kanë

Nga: Mentor Kikia Ne nuk jemi vetëm në krizë pandemie, krizë ekonomike apo sociale. Ne jemi edhe në një krizë të thellë mendore si shoqëri...

Koronavirusi në vend/ 777 raste të reja dhe 21 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 777 raste të reja. Ndërkohë, 21 persona nuk kanë...

Milani kthen Ibrën në kombëtare, 39-vjeçari debuton në ndeshjen me Kosovën

Viti fantastik te Milani dhe fakti që është lideri i ecurisë së pabesueshme të kuqezinjve, ka bërë që Zlatan Ibrahimoviç të kthehet në Kombëtaren...