E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

U dyshua me koronavirus, dalin përgjigjet e testit të Papa Françeskut

Gjendja jo e mirë shëndetësore e Papa Françeskut ka bërë që shumë njerëz të shqetësohen për të, madje edhe duke dyshuar se ai mund të ishte prekur nga koronavirusi.

Mirëpo sipas medias italiane, Il Messagero Papa i është nënshtruar testit për koronavirusin dhe përgjigjet kanë dalë negative.

Kujtojmë se vetëm pak ditë më parë ai anuloi për herë të parë pjesëmarrjen gjatë Kreshmës së Madhe në papatin e tij, për shkak se ishte me ftohje. Madje ai u pa edhe në publik teksa kollitej.

Papa Françesku ka rezultuar i pastër nga virusi vdekjeprurës, ndërsa zëdhënësi i Vatikanit Matteo Bruni nuk dha asnjë koment mbi raportin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...