E premte, 23 Korrik, 2021
28.5 C
Tirana

U dha alarmi SOS/ Skafi me 6 persona rrezikoi mbytjen në shpellën e Haxhi Alisë

Një skaf me 6 persona në bord ka rrezikuar sot mbytjen në shpellën e Haxhi Alisë në Karaburun.

Mjeti lundrues tip skaf me të cilin po udhëtonin gjashtë turistët kishte pësuar defekt, duke u bllokuar në shpellë. Fatmirësisht, pas alarmit SOS, roja bregdetare ndërhyri duke i shpëtuar.

Me ndërhyrjen e policisë kufitare dhe rojes bregdetare, është bërë i mundur shpëtimi i tyre dhe shoqërimi deri në breg.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dramatike në Turqi/ Përmbytjet shkaktojnë dëme masive (Video)

Pas Evropës Perëndimore, Kinës dhe Indisë, edhe Turqia është përfshirë nga përmytje shkatërrimtare dhe vërshimet e ujit, për shkak të reshjeve të dendura të...

Sanço te Mançester Junajtid, transferim dhe pagë marramëndëse për 21-vjeçarin

Jadon Sanço është futbollisti më i ri i Mançester Junajtid. 21-vjeçari anglez, u transferua në Premier Ligë, pas 4 sezoneve në Gjermani, me skuadrën...

Malaj: SPAK do të pyesë Petro Koçin edhe për akuzat publike ndaj Edi Ramës

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj ka komentuar deklaratën e deputetit të zgjedhur Petro Koçi, i cili tha se në Fier, individë të botës së...

Mashtrimet kibernetike, skema e grupit që përvetësoi 4 milion euro

Krimet kibernetike jo vetëm që janë rritur shumë në numër, shpeshtësi por janë përhapur shumë sin ë territory dhe në llojshmëri. Ky është vetëm...

Kronika e verës rikthehet mendueshëm

Nga Agron Gjekmarkaj Eh ”dreqi ta marrë” eh ” dreqi ta hajë” ç’ të bëjmë ishte rënkimi i Gridës, por edhe pyetja që rendonte mes...