E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

“U dërgua në gjendje kome në spital”, 6-vjeçarja nga Kamza del nga reanimacioni

E mitura nga Kamza e cila u dhunua nga i ati, mësohet se ka dalë nga reanimacioni dhe se gjëndja e saj shëndetësore është e qëndrueshme. 6-vjeçarja ra pre e dhunës shtazore të të atit, ndërsa ka dyshime se ai ka abuzuar seksualisht me të.

Në dhomën e spitalit ku është shtruar vogëlushja, ndodhen edhe dy punonjëse të mbrojtjes së fëmijëve nga Drejtoria e Shërbimit Social, të cilët kanë marrë urdhër që të mos lejojnë praninë e mediave.

Një ditë më parë, Gjykata e Tiranës la në “arrest me burg” 27-vjeçarin, i cili pranoi dhunën fizike, por mohoi të ketë abuzuar seksualisht me vajzën.

27-vjeçari me inicialet R.K., nga Kamza, është lënë në burg pasi akuzohet për abuzim seksual ndaj vajzës së tij 6-vjeçare. Prokuroria i ka ngritur akuzën për abuzim seksual, por nuk është vërtetuar nëse është abuzuar me të miturën seksualisht.

27-vjeçari ka pranuar dhunën ndaj vajzës. Ai ka thënë se e ka rrahur me thupër, pasi vajza merrte në telefon të ëmën shumë shpesh që t’i shkonte në shtëpi. Sipas tij, kjo gjë e bezdiste, dhe prandaj e ka rrahur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...

Jean Todt mbështet ndërtimin e automotoparkut në Elbasan

Më herët, kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhe njoftoi se në Elbasan do të ndërtohet automotoparku i parë në Shqipëri, për të mundësuar edhe zhvillimin...