E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

U dënua me 2 vite burg, Adriatik Llalla ankimon vendimin 

Ish-kryeprokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ka ankimuar dënimin me 2 vite burg në Shkallë të Parë, për akuzën e ‘fshehjes së pasurisë’ në 3 raste. Ankimimi është dorëzuar sot në Gjykatë, dhe pritet që në ditët më vijim të hidhet shorti për gjyqtarin.

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, dënoi me 2 vite burg Adriatik Llallën. Po kështu, GJKKO ka vendosur që Llalla të mos mbajë për 5 vite poste publike. Sekuestro i është vendosur edhe pasurisë së tij.

Vendimi i GJKKO do të shkojë në Apel, i cili ose do të lërë në fuqi vendimin e shkallës së parë, ose do të marrë një vendim të ri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Goditi Macron me shuplakë, gjykata franceze dënon 28-vjeçarin

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...