E enjte, 3 Dhjetor, 2020
8 C
Tirana

U arrestua teksa doli për të blerë bukë/ Mjeku stomatolog: Do i hedh në gjyq

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

27 vite nga vrasja e Pablo Eskobar, trafikanti nr. 1 i të gjitha kohërave

Karrierën kriminale e nisi në rrugët e qytetit të tij Medelin, kur ishte adoleshent. Vidhte makina, gurrë varresh, cigare, apo rrëmbente njerëz në këmbim...

Kurohej në Turqi prej COVID-19, ja çfarë po ndodh me trajnerin Gega

Trajneri i Kukësit Skënder Gega, ia ka dalë të mposhtë koronavirusin dhe sot pritet të kthehet në Shqipëri. Tekniku i nënkampionëve të vendit, ka...

UEFA përzgjedh stadiumin ”Air Albania” për finalen e madhe europiane

Për herë të parë në histori Tirana dhe Shqipëria futet në hartën e zhvillimit të aktiviteteve më të mëdha europiane të futbollit. Edicioni i parë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

Silva Bino: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin Teknik

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tha se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me...

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull

Gazetari Nikoll Lesi, ka dalë në mbrojtje të kolegut të tij Agron Gjekmarkaj, për të cilin ka folur me superlativa. Në një shkrim në gazetën...

Në Shqipëri do të nisin arrestimet “VIP”, ja mesazhi i fortë që erdhi nga BE

Nga: Spartak Ngjela E shihni se çfarë dëmi historik po i sjell Shqipërisë vonesa për eliminimin e korrupsionit të lartë shtetëror dhe ngritjen e një...

Mjeku stomatolog Arbër Stafa, i cili u arrestua disa ditë më parë se doli të blinte bukë, thotë se ka bërë një kallzim penal ndaj policëve, që pretendon se e kanë dhunuar. Në emisionin “Shqipëria Live”, ai zbuloi ndër të tjera se sapo të mbyllë këtë çështje, do të largohet nga Shqipëria. Sipas tij, kjo çështje i ka prishur imazhin.

Por si lindi ky konflikt?

Para disa ditësh, Abri u vu në prangat e policisë së Fierit, pasi theu karantinën për të blerë bukë. Ai ishte detyruar që të dilte të blente bukë në furrën pranë banesës së tij, pasi jeton me dy prindër pensionistë. Por ai është përballur me policinë, ku dhe i kanë kërkuar që ti tregojë autorizimin e daljes.

Ai nuk ia ka dhënë, por i ka dorëzuar kartën e mjekut. Kaq ka mjaftuar që të krijohej konflikti mes palëve. Arbri pretendon se e kanë shoqëruar me forcë për në qeli, madje sipas tij edhe e kanë dhunuar.

Sakaq, Prokuroria kërkoi për Abrin masën e sigurisë “arrest me burg”, ndërsa gjykata vendosi ndaj tij vetëm “detyrim paraqitjeje”. Në studio ai tha se ambientet e paraburgimit, janë në kushte shumë të këqija. Madje nuk respektohet asnjë masë për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Ai shprehet se nuk e di në është infektuar me koronavirus, apo jo.

Lexo edhe :   Humb garën e Bahrain/ Kampioni i F1 del pozitiv me Covid

Mjeku stomatolog thotë se ka bërë një kallzim penal ndaj policëve, që pretendon se e kanë dhunuar.

“Kam qenë në një person tjetër në qeli, s’më dhanë doreza dhe maskë. Vetëm maskë m’u dha ne gjykatë, për të ruajtur gjykatësin dhe prokurorin. Nuk e di e kam virusin apo jo. Falenderoj disa policë dhe police që u sollën në mënyrë korrekte, por ato s’kanë faj.

Lexo edhe :   Italia, ndër 5 vendet më të goditura nga pandemia gjatë javës së fundit

Ato masa kanë. Normale i gjithë komuniteti më mbështet, se çfarë bëjnë këta të arrestosh një mjek me burg. Në momentin që unë do të mbyll këtë çështje me shtetin, do të largohem nga ky vend, nuk bëhet më. Kjo më ka prishur imazhin. Nuk jam i sigurt sa audio janë regjistruar. Nuk kam punë me ata, atë punë do ta zgjidhin institucionet shtetërore”, tha Arbri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Champions/ PSG hakmerret ndaj Junajtid, zbaviten Juventus dhe Barcelona

Kanë përfunduar 6 sfidat e parafundit të Ligës së Kampionëve, të zhvilluara mbrëmjen e sotme, ku u regjistruan në total plot 19 gola. PSG ka...

Koronavirusi/ Gjermania do t’i zgjasë masat parandaluese deri në 10 janar

Qeveria në Gjermani ka marrë vendim që bllokimi të zgjasë deri në 10 janar. Sipas mediave të huaja, kancelarja Angela Merkel bëri të ditur vendimin...

‘E shoh veten në Kuvend’/ Pano Soko: S’dua të jem në pushtet, por në opozitë

Kandidati i “Nismës Thurje” Pano Soko ka deklaruar se nuk e kërkon pushtetin, por do që të jetë në opozitë. Në një intervistë për Report...

Denaj: Vitin tjetër do të kemi rritje ekonomike 10.6%. Ekspertja e kundërshton

Tërmeti i 26 nëntorit dhe më pas pandemia e Covid-19 shkaktuan një goditje të ekonomisë shqiptare, dhe vuri në pah mos-përgatitjen e duhur të...

Kosova, ndër vendet më të sigurta në botë nga terrorizmi

Terrorizmi mbetet problem i rëndësishëm dhe serioz në shumë vende, pavarësisht nga rënia e përgjithshme e ndikimit të tij në të gjithë botën gjatë...