E enjte, 2 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

U akuzua për përdhunimin e së miturës/ 53-vjeçari: Pas qëndron një 32-vjeçar

53-vjeçari që akuzohet se ka kryer marrëdhënie me dhunë me një të mitur, do të qëndrojë në qeli, deri sa të zbardhen rrethanat e tjera të ngjarjes, që mund të ndryshojnë tërësisht padinë.

Kabul Hunda ka qendruar i qetë në gjykatë, ndërsa ka treguar një detaj që mund të ndryshojë rrjedhën e ngjarjes.

Ai ka deklaruar se nuk ka patur asnjë raport me 16-vjeçaren. Sipas tij, 16-vjeçarja ka pasur dhe ka raporte intime me një 32-vjeçar nga qyteti i Libohovës.

“Jam shumë i qetë, se në përfundim do dalë tjetërkush i akuzuar për një vepër të stisur”, është shprehur Hunda. Ai ka deklaruar më tej se 16-vjeçaren e ka trajtuar si vajzën e tij, pasi janë pjesë e një familje, dhe në asnjë rast nuk ka pasur tentativa për të kryer ndonjë marrëdhënie intime.

“Jam i bindur që pas kryerjes së analizave në trupin e 16-vjeçares, do zbulohet ADN-ja e një tjetër personi që është 32 vjeç, nga Libohova”, u shpreh Hunda. Në përfundim, gjykata ka lënë në burg 45 ditor Kabul Hundën, i dyshuar për përdhunimin e një të miture nga qyteti i Libohovës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

24 vende të botës me Omicron, OBSH: Rrezik më i lartë i ri-infektimit

Zyrtarët shëndetësorë thonë se varianti i ri i koronavirusit Omicron tani është bërë dominues në Afrikën e Jugut, dhe po nxit një rritje të...

Greqia konfirmon rastin e parë të Omicron. Gjobë kush nuk vaksinohet

Greqia ka raportuar rastin e parë të variantit të koronavirusit Omicron në ishullin e Kretës, njoftoi sot në mëngjes Ministri grek i Shëndetësisë, Thanos...

Akuzat për “Toyota Yaris”, Balla-Bashës: Kallëzoje penalisht Berishën

Në Kuvend janë rikthyer sërish përplasjet e ashpra ndërmjet mazhorancës dhe opozitës, në lidhje me ndryshimet në ligjin për "Pastrimin e parave". Kreu i...

4 mijë euro për gradën “Nënkomisar”, SPAK del me njoftimin e rëndësishëm

Një kryekomisar, me detyrë Lektor në Fakultetin e Hetimit pranë Akademisë së Sigurisë si dhe një Inspektor në Drejtorinë e Qarkullimit Rrugor të Policisë...

Basha: Institucionet shtetërore me kod omerta të mafies, pranoni Vettingun

Kryedemokrati Basha, nga Kuvendi bëri thirrje që të pranohet kërkesa për Vettingun në politikë. Gjatë fjalës së tij në seancën plenare në Kuvend, Basha...