E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

“Tysoni shqiptar” zbret në ring me mision të qartë, të shpallet kampion bote

Sportistët shqiptarë thuajse njihen në të gjithë botën për arritjet e tyre të mëdha dhe titujt që kanë sjellë në vendin tonë. I tillë është edhe Nuri Seferi, i cili është edhe krenaria e shqiptarëve në sportin e boksit, aty ku ka arritur të mbajë edhe për 5 vite titullin kampion europe në peshat 75-85kg.

Tashmë Seferi rikthehet sërish në ring, teksa ende nuk bëhet i ditur emri i kundërshtarit të tij dhe sipas programit do të rikthehet të boksojë pikërisht në datën 25 maj. Pavarisht se ende nuk është  bërë publik kundërshtari, në rast fitoreje të Seferit, do të përkthehej në një mundësi të artë që në përballjen pasardhëse të synonte edhe duelin për të fituar titullin kampion bote.

Deri atëherë, i ashtëquajturi edhe si “Majk Tysoni shqiptar”, duhet të kalojë këtë provë, të cilën do ta zhvillojë në fundin e muajit maj në Zvicër, e më saktësisht në Sporthalle Grossmatt,Kirchberg.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...